"Enter"a basıp içeriğe geçin

Bengal Kedisi Oyun Zamanları

Bengal Kedisi Oyuncudur

Bengal kedisi oyun zamanları çok özel anlardır. Bildiğiniz gibi hayvanlar da insanlar gibi sıkılabilir. Sıkılmaya bağlı olarak İzole edilmiş kedilerin kendilerini uyaracak uğraşlar aradığı araştırmacılar tarafından keşfedilmiştir. Hiçbir uyaran olmayan izole bir ortamda kedinizin ne kadar sıkılacağını tahmin edebilir misiniz? Yine de bu durum kedinizin kişiliğine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bengaller üzerinde konuşursak bu cins daha çabuk sıkılır. Bunun nedeninin Bengallerin diğer kedilere göre ortalama zekasının daha yüksek olmasıdır. Hatta bu can sıkıntısı kedinizde depresyona dahi neden olabilir. Veteriner hekimler depresyon tedavisi için ilaçları kullanmaktadır ancak bu sıkıntı ve depresyonu gidermek için pek çok yönteme başvurabilirsiniz.

Bengal Kedisi Oyun Zamanları
Bengal Kedileri ve Oyun
Bengal Bengie

Bengalinizle İnteraktif Oyunlar Oynayın

Sıkıntı ve depresyonu gidermenin en önemli yollarından biri interaktif oyunlardır. Yine de pek çok bireyin günün çoğunluğunda kedisiyle oyun oynamaya vakit ayıramadığının farkındayız. Oyun sırasında vücut kadar zihnin de önemli olduğu unutulmamalıdır. Özellikle Bengal gibi akıllı kediler oyun oynarken sadece koşmak, zıplamakla değil akıl içeren oyunları çözmekten ve oynamaktan keyif alırlar ve buna ihtiyaç duyarlar. Günümüzde bu talebe karşılık verecek hem fiziksel enerji harcatıp hem de beyin aktivitesi içeren, çok güzel oyuncaklar bulabilirsiniz veya kendiniz tasarlayabilirsiniz.

En yaratıcı oyunlardan biri de oyuncaklarının içine ödül saklayıp evin çeşitli yerlerine bırakmak olacaktır. Bir kere bile kediniz oyuncağının içerisindeki ödüle kavuşunca, sonraki seferlerde oyuncağını bulabilmek için daha çok araştıracaktır. Bu tarz oyunlar kedinizin beyninde doğal yaşamlarında olduğu gibi iz sürme ve avlanma yetilerini aktifleştirip geliştirecektir.

Catit Kedi Oyuncağı

Bunun dışında kule ve / veya kazı tipi bulmacalar da kedinizin seveceği oyuncaklar arasındadır. Kule tipi olanlar Bengaller için en kolayıdır. Kediler bu oyuncağın etrafında toplanıp ödüllere patisiyle vurarak aşağı düşürmeye çalışacaktır.

Kediler İçin Zeka Geliştirici Oyuncaklar

Hareketli parçaları olan oyuncaklar Bengaliniz için harika seçenekler ama bir kere sistemi çözdüklerinde ilgileri dağılacak ve bu oyun onlar için monotonlaşacaktır. Kedilerin bu tip oyunları çözmesi düşündüğünüzden çok daha kısa sürer. Bulmacalar ara sıra kullanmak için harika birer oyuncaktır. İşe gitmeden önce kurun, hazırlayın ve bırakın. Kediniz bir süre oyalanacak ancak döndüğünüzde kaldırmayı unutmayın. Bengal kedisi oyun zamanları çok özeldir. 😊

Bengal kedisi oyun zamanları için emek harcayan biri var, Kami White. Kendisi evini barınaklar, tüneller, direkler ile Bengal kedileri için kocaman bir oyun alanına çeviren biri. Kediler istedikleri gibi özgürce hareket imkanına sahip ve istedikleri her yere tırmanabiliyorlar kediler için tam bir kedi cenneti. Bengal kedisi oyun zamanları ve oynadıkları oyunlar onların fiziksel ve zihinsel gelişimi için olmazsa olmazdır. Aşağıdaki Youtube linkinden bengal kedilerinin ve bütün kedilerin hayalini süsleyen o evi yakından inceleyebilirsiniz. Bu tarz oyunlar ve ortamlar her kedinin sağlığı için çok kıymetli ve önemlidir.

Kami White ve Bengal Kedisi Evi

BENGAL KEDİ BAKIMI için TIKLAYIN

BENGAL KEDİSİNE ÖĞRETEBİLECEĞİNİZ EN İYİ 5 NUMARA için TIKLAYIN

SUYU SEVEN BENGALLER için TIKLAYIN

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
LinkedIn
Share
Instagram