"Enter"a basıp içeriğe geçin

Suyu Seven Kedi Cinsi Bengal

Bengal Kedileri Yüzmeyi ve Yıkanmayı Sever

Suyu seven kedi cinsi denince akla gelen kedilerin başında Bengaller gelir. Bengal kedileri yüzmeyi ve yıkanmayı çok sever. Bengal kedilerinin su sevgisi ve suyla ilişkisi inanılmaz derecede fazladır. Yıkanmayı, ıslanmayı ve suyun içinde vakit geçirmeyi çok severler ve ortam müsait oldukça sık sık bu isteklerini ses ve hareketler ile size gösterirler. Bengal kedileri suda oynamayı sever ve sahiplerini banyoya kadar takip edip onlarla birlikte duşta girebilecek cesarete sahiptirler. Bengal kedileri, izin verebileceğiniz her yerde yüzebilme potansiyeline sahiptir. Sudan korkmadıkları için onlara eşlik ederek bu eğlencelerine ortak olabilirsiniz. Tabi kedinizin suyla temas ederken ortamda güvende olduğunu hissetmesi ve endişe duymaması için onunla iletişimde olmalısınız.

Yüzmeyi seven Bengal kedisi, Bengal kedileri ve Su İlişkisi

Bengal Kedisi Nasıl Su İçmeyi Sever?

Musluktan Su İçen Bengal Kedisi
Musluktan Su İçen Bengal Kedisi

Bengal kedileri susuzluğunu gidermek için musluktan ya da duştan su içmek isteyebilir. Bazı zamanlarda kabındaki su yerine musluktan akan suyla susuzluklarını gidermeyi tercih ettikleri sık sık görülmekte. Bu gibi durumlarda kedinizin suya ulaşabildiğinden emin olmalısınız. Suya ulaşamayan kediler tıpkı bizler ve diğer canlılar gibi dehidre olabilir ve buna bağlı ciddi böbrek sorunlarıyla karşı karşıya kalabilirler. Eğer kediniz susuz kalırsa veya kabındaki bekleyen suyu içmek istemiyorsa ona akan sudan su içebilmesi için kedilere özel üretilmiş şelale tipi bir su kabı alabilirsiniz. Bu tarz ürünleri petshoplardan ya da internet üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Özelliklerine ve ürünün malzemesine göre fiyatları tabi değişiklik gösterecektir. Özellikle tercih edeceğiniz içme kapları yere çok yakın olmamalıdır. Boyunlarını zorlamadan ve kastırmadan yani doğru harekette durarak su kabına uzanmaları onların omurga sağlığı için gerçekten önemlidir. Bu günlerde hiç şüphesiz Corona Virüsü sizi, kediniz ve diğer evcil dostlarınız ile daha çok vakit geçirmeye itecektir. Bu fırsatı güzel değerlendirmeniz dileğiyle.

Küvette Yüzen Bengal Kedileri

Araştırmalar Ne diyor?

Peki Bengal kedisi suyu neden bu kadar çok sever? Suyu seven kedi cinsi Bengaller için bu soruyu genetik araştırmalar cevaplamaktadır. Bengal kedileri sudan korkmaz çünkü domestik ev kedilerinin aksine Bengaller, Asya Leoparlarından aldıkları bazı genler sayesinde sulak ortamlara daha hızlı adapte olacak şekilde hayatta kalma iç güdüsüyle silahlandırılmışlardır. Bu adaptasyonları su da avlanabilme yetenekleri ve sulak iklimlerde var olabilmelerini sağlar.

Aşağıdaki linkten suda oyunlar oynayan sevimli bir bengale ulaşabilirsiniz.

Bengal Kedileri ve Su İlişkisi

Bengal Kedisi Oyun Zamanları için TIKLAYIN

Bengal Kedilerinin Renk ve Desen Çeşitliliği için TIKLAYIN

Bengal Kedisi Sağlığı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler için TIKLAYIN

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
LinkedIn
Share
Instagram